Zaloguj
Reklama

Sukces otolaryngologów z Poznania

Aparat słuchowy
Fot. shutterstock
Aparat słuchowy
(0)

Nowy typ implantu słuchowego został wszczepiony pacjentowi leczonemu w klinice otolaryngologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Szykuje się ogromny przełom dla pacjentów!

Reklama

Sukces kliniki z Poznania to nie przypadek. To właśnie klinika otoloaryngologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu jest jednym z 8 ośrodków w Europie, które zastosowały nowoczesny rodzaj implantów w leczeniu słuchu pacjentów. Klinika może poszczycić się długoletnimi sukcesami w dziedzinie implantologii – z sukcesem pomaga chorym od 25 lat! Nowatorska metoda zastosowana w Poznaniu opiera się na zastosowaniu tzw. aktywnych przetworników z elementem piezoelektrycznym, który jest wszczepiany do ucha pacjenta. Pierwsze tego typu implanty zostały wszczepione Polskim pacjentom już w 2018 roku, w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach. Sygnał, który jest przetworzony, trafia do miniaturowego procesora dźwięku. Jak wskazują lekarze, nowe implanty łączą zalety dotychczas stosowanych implantów, jednak mają znacznie mniej wad. Nowatorskie implanty wszczepiane są również we Francji, Hiszpanii, Niemczech, Szwecji, na Węgrzech i w Wielkiej Brytanii. 

Więcej informacji o nowatorskim implancie i możliwościach wszczepienia można znaleźć na stronie kliniki otolaryngologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze